תושבות יחידים וחברות

מה שרואים מפה לא רואים משם.

אנו נעניק לכם ייעוץ מס מקצועי בסוגיות תושבות ורילוקיישן, להשגת פתרונות יוצאי דופן.

שאלת התושבות מצריכה בקיאות בהוראות פקודת מס הכנסה, בהכרת הפסיקה הענפה של בתי המשפט ובשימוש נכון בהוראות האמנות הבילטרליות למניעת כפל מס.
משרדנו נותן ייעוץ בשאלות של תושבות, הן של יחידים והן של חברות, וכן במתן שירותי ייצוג מול רשויות המס ועריכת חוות משפטיות. המשרד צבר ניסיון רב בנושא הטבות המס לעולים חדשים ותושבים חוזרים, וכן בנושא של רילוקיישן (בעברית – עיתוק) למדינות אחרות, מה שמאפשר השגת פתרונות אופטימאליים התואמים את דרישותיו של הלקוח.

סוגיית התושבות הינה אחת הסוגיות היסודיות והחשובות ביותר בדיני המס, ולקביעה שנישום הינו תושב ישראל עשויות להיות השלכות משמעותיות מבחינת המיסוי הישראלי.
פקודת מס הכנסה קובעת כי היקף המיסוי נקבע בהתאם לתושבותו של מפיק ההכנסה - תושב ישראל מחויב במס על הכנסותיו בכל מקום – בישראל ומחוץ לישראל, ואילו תושב חוץ מחויב במס רק על ההכנסות שהופקו בישראל.
חשוב להדגיש כי תושבות אינה אזרחות, וכי יש להבחין בין תושבות לעניין חוק הכניסה לישראל (העוסק בהיתרי שהייה בישראל) לבין תושבות לצרכי מס.
תושבות לצרכי מס נקבעת לפי "מבחן מרכז החיים", לפיו מנסים, בין היתר, לאתר היכן מצויים האינטרסים הכלכליים והחברתיים של היחיד, היכן מצוי בית הקבע שלו, היכן מצויה משפחתו וכדו'.
פקודת מס הכנסה קובעת מבחנים כמותיים, על פיהם סופרים ימי שהייה בישראל לעומת ימי שהייה מחוץ לישראל. מבחנים אלו עשויים ליצור חזקה לפיה יחיד יחשב לתושב ישראל, אולם חזקה זו ניתנת לסתירה, שכן מבחנים אלו כפופים למבחן המהותי - מבחן מרכז החיים.
לגבי חברות נקבע מבחן שונה. חברה תיחשב כתושבת ישראל, במקרה שהיא התאגדה בישראל, או – אם התאגדה בחו"ל, כאשר השליטה והניהול בה מופעלים מישראל.

הקלות מס לעולים חדשים ותושבים חוזרים

שאלת התושבות עולה לרוב בהקשר של הטבות המס להם זכאים עולים חדשים ותושבים חוזרים, אשר עשויים להגיע, במקרה של עולים חדשים ותושבים חוזרים ותיקים, עד ל- 10 שנות פטור ממס על הכנסותיהם מחוץ לישראל.

תושבות יחידים וחברות

עומדים לעבור לחו"ל ?
שוקלים לעלות או לחזור לישראל ?
אנחנו נסייע לכם להבין את השלכות המס של המעבר המתוכנן, ולהבטיח שתקבלו את הקלות המס המגיעות לכם.

מלאו את הפרטים ונשוב אליכם בהקדם!

שם הוא שדה חובה
טלפון הוא שדה חובה
כתובת אימייל שהזנת אינה תקינה
צרו קשר